Német nyelvvizsga - 1. oldal

Kedves Dalma!

A honosítás feltételeit a munkaadó fogalmazza meg, ebben semmi szerepünk nincs. Az sem biztos, hogy konkrétan nyelvvizsgát vár el a szervezet, de, ha igen, akkor ezt nekik kell megmondaniuk.

Mi csak akkor lépünk a képbe, ha azt kérik, hogy tedd le a B2-es szintű vizsgát. Ebben az esetben várunk szeretettel :)

Amúgy, a nyelvvizsgák világában a külföldön megszerzett, és itthon nem akkreditált vizsgák honosítását az Oktatási Hivatal intézi. Ezen az oldalon találod a legfontosabb információkat erről a témáról: https://nyak.oh.gov.hu/doc/honositas/honositas_nyelv.asp

Üdv: Euroexam

Tisztelt Euroexam!
Érdeklődni szeretnék, hogy az ápolói végzettségem honosításához milyen B2-es német nyelvvizsga szükséges.
Előre is köszönöm a segítségét!

Kedves május 5-i német B2-es és C1-es Vizsgázók!

Elő a vizsgakóddal! Az eredményeiteket már lekérdezhetitek ezen az oldalon: http://www.euroexam.org/levizsgaztam#block-otnet-viszgaer

Kedves freka93!

Az idei év eleje óta előre megadjuk az eredményhirdetés időpontját, ami a 20 munkanapos határidőre épül. A vizsgaidőpontjainkat rögzítő oldalunkon meg is találod a határidőt a május 5-i vizsganap eredményhirdetésének napját, ami jún. 4.

Köszönjük a türelmedet.

Tisztelt Euroexam!

Érdeklődni szeretnék, hogy a május 5 C1 német nyelvvizsga eredmények felkerülnek a mai napon vagy majd csak jövőhéten kell izgulni?

Válaszát előre is köszönöm.

Kedves Vizsgázók!

A március 24-i német B2 és C1-es vizsgaeredmények vizsgakóddal lekérdezhetők!

Üdv, Euorexam

Kedves Petru101!

Nem csak a május 5-i, de természetesen a 12-i vizsgázók is időben megkapják jól megérdemelt bizonyítványukat. Ez mindkét fél elemi érdeke :)

Tisztelt Euroexam!
Május 5-én megyek írásbeli nyelvvizsgára , a kérdésem az lenne ,hogy sikeres vizsga esetén kézhez kapom a bizonyítványt július 11-ig ?( a felvételi eljárás dokumentum pótlásának határidejéig )

Kedves Vizsgázók!

A 2017. november 25-i német vizsgák bizonyítványai a vizsgahelyeken átvehetők.
Üdv, Euroexam

Tisztelt Euroexam!

A 2017 novemberi német nyelvvizsgákkal kapcsolatban lenne kérdésem. Előreláthatólag mikor lesznek átvehetők?

Előre is köszönöm!

Sziasztok!

Ha valaki esetleg - velem együtt - tervezné a március 24-ei C1-es vizsgát, akkor ajánlom figyelmébe a Bonus Nyelviskola felkészítő tanfolyamát. Én és a barátnőm már jelentkeztünk, de ahhoz, hogy elinduljon a csoport, szükség lenne még 1-2 jelentkezőre. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem egyedül nem megy túl hatékonyan a felkészülés, szóval nagyon szuper lenne, ha el tudna indulni ez a tanfolyam. :-)
http://www.bonusnyelviskola.hu/form?formID=tanfolyamkereso&city=budapest...

Kedves július 29-i B1-es és B2-es német Vizsgázók!

A bizonyítványok minden vizsgahelyen átvehetők.

Kedves Euroexam,

Egy speciális kérdéssel fordulok Önökhöz. Szegeden jelentkeztem a vizsgára, azonban a kevés jelentkező miatt átirányítottak Kiskunfélegyházára. A vizsgám sikeres lett, így elvileg Kiskunfélegyházán átvehetem majd a várva várt bizonyítványomat. Esetleg van rá lehetőség, hogy a nyelvvizsgámat Szegeden vegyem át? Ha nem muszáj ezért nem utaznék több kilométert.

Köszönöm szépen előre is válaszukat!
Üdvözlettel:

Fülöp Henrietta

Kedves pipacsszirom!

Még egy kis türelmet, mindent megteszünk, hogy a héten legyenek eredmények :)

Üdv:Euroexam

Kedves Euroexam,

Érdeklődni szeretnék a júniusi német nyelvvizsgáról. Tudom, hogy ma még csak a 11. nap van, de esetleg van rá némi esély, hogy a héten kiderüljön az eredmény?
Köszönöm szépen előre is a választ!

Kedves május 6-i B2-es és C1-es Vizsgázók!

A májusi vizsgák célzottan sikeres bizonyítványai minden vizsgahelyen átvehetők.

Kedves Marci, Zoltán és Többiek!

Értjük aggodalmatokat, és egyben köszönjük a türelmeteket. Amint a május 6-i és 13-i célzott vizsgák bizonyítványai mind beérkeznek hozzánk, azonnal küldjük a dokumentumokat a vizsgahelyeknek és persze itt a Központban is azonnal elérhetők lesznek. Pár nap türelmet kérünk még.

Tisztelt Euroexam!
A német bizonyítvány számunkra is egyre sürgetőbb, a Katedra Vizsgaközpontban vennénk át.
Mielőbbi jelzésüket köszönjük.

Kedves Euroexam!

A máj. 6-i német vizsgáról a bizonyítványt jövőhéten kellene bemutatnom a felvételi és a diploma kiadása miatt. Utána a határidő lejár. Addig van rá esély hogy elkészül?

Köszönöm a segítséget.

Kedces Euroexam!

A május 6-i vizsga eredményeinek a megtekintésére hány órától van lehetőség június 7-én? Emailben csak címet kaptam.

Köszönöm a választ!

Kedves május 6-i németes vizsgázók!

A vizsgaeredmények már megtekinthetők. Ezúttal 14 napi is elég volt ;)

http://www.euroexam.org/levizsgaztam#block-otnet-viszgaer

Elő a kódokkal és klikk!

Kedves feher008!

A helyes válasz egy ilyen kérdésre a hivatalos vállalásunk: max. 20 munkanap. Persze, szerencsére ennél mindig sokkal hamarabb eredményt szoktunk hirdetni, és ez így lesz most is. A mai nap még csak a 11. munkanap, és igyekszünk nagyon felpörgetni a dolgokat.

Köszi a türelmet, üdv: Euroexam

Érdeklődni szeretnék, hogy a május 6-ai német nyelvvizsgának várhatóan mikor lesz eredménye? A vizsgán azt közölték velünk, hogy 20-a körül lesz!
Köszönettel.

Kedves Vizsgázók!

A március 4-i német B2 és C1-es eredmények vizsgakóddal lekérdezhetők!

Üdv, Euorexam

Tisztelt Euroexam!
Érdeklődni szeretnék, hogy a március 04-i német vizsgák eredményei a mai vagy a holnapi nap folyamán már elérhető lesz? Csak mert itt a határidő vége, illetve a munkanapok vége is, és könnyebb lenne így elmenni a hétvégére. :)
Várom válaszukat!
Üdvözlettel: Rádi Kristóf (16)

Kedves Adrienn!

A héten biztosan lesznek németes eredmények, akkor is, ha márc. 15-e miatt ki is tolódik a 20 munkanap.

Köszönjük a türelmet, üdv: Euroexam

Kedves Euroexam!
A márciusi német B2-es nyelvvizsgák eredményei mikorra várhatóak ?
Köszönettel:
Adrienn

Kedves rain91!

A Hörverstehen vizsgarész semmi másról nem szól, mint arról, hogy miként vagy képes hallott szövegekkel megbirkózni. Például, megérteni egy szöveg lényegét a bekezdések kulcsszavain keresztül, megtalálni a megadott információkat egy szövegben, vagy éppen beazonosítani részleteket egy elhangzó beszélgetésben.

Mint nyilván már alaposan megnézted, a 3 feladatból 2 ikszelős, és csak a második feladatban, a Jegyzetelés címűben kell bármit is írnod, de itt is az a lényeg, hogy kihalld a beírandó információkat, mert mi ezt értékeljük, mást nem.

Jó készülést!

Köszönöm.

Még annyi kérdésem lenne, hogy a "beszédértés" résznél ténylegesen csak a beszédértést figyelik, vagy a szókincs-stílus-nyelvtant is?

Kedves rain91!

Az eredményes nyelvvizsgához mindig minden körülmények közt az adott vizsga változatban egy adott vizsgaidőpontban elért legalább 60%-ra van szükség. Tehát a következő próbálkozásod eredményét nem befolyásolja, hogy a külön sikerrel vett írásbeli vizsgádon milyen eredményt értél el.

A 40% pedig - jelen esetben - külön-külön vonatkozik a Hallott szöveg értése és Beszédkészség vizsgarészekre. Erről a GYIK-ban ezt írjuk: "A sikeres vizsga egyik feltétele, hogy valamennyi vizsgarészen (a kétnyelvű vizsgán 5, az egynyelvű változatban 4 vizsgarész van) külön is meglegyen legalább 40%. Az írásbeli vizsga részei: Olvasott szöveg értése, Íráskészég, valamint kétnyelvű vizsga esetén a Közvetítés. A szóbeli vizsga részei: Hallott szöveg értése, Beszédkészség. A 40%-os megfelelési küszöb a vizsgarész feladatainak átlagából adódik, tehát a vizsgarészen belül, az egyes feladatokra külön nincs megfelelési küszöb."