Német nyelvvizsga március 5.

Kedves Euroexam!

Az lenne a kérdésem, hogy mikortól lehet átvenni a nyellvizsga-bizonyítványt?

Üdv Pupunja

Kedves gp!
Nem, nem küldünk külön értesítést a bizonyítványok átvételének helyszínéről. A vizsgázók az adott vizsgaszervezőnél vehetik át a bizonyítványaikat. További információkat a Levizsgáztam/Bizonyítványok átvétele menüpontban találsz.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!
Azután szeretnék érdeklődni, hogy kapunk-e emailben értesítést arról, hogy pontosan hol vehetjük át a bizonyítványt.
Válaszukat előre is köszönöm!

Kedves ynez!
Igen, a bizonyítványodat személyi igazolvány felmutatása mellett átveheted a Vérmező út 4. sz. alatti ügyfélszolgálatunkon munkanapokon 10-18 óra között előzetes bejelentkezés nélkül.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!

Anno mikor online jelentkeztem a vizsgára, átirányítottak az Euro Nyelvvizsgaközponthoz egy másik szervezőtől létszámhiány miatt. Az lenne a kérdésem, hogy akkor átvehetem - e a nyelvvizsgaközpontban a bizonyítványt(26. előtt), és hogy kell - e oda bármilyen időpont, vagy mehetek bármikor?
előre is köszönöm a választ

Kedves ynez!
A márciusi vizsga bizonyítványai előreláthatóan holnaptól átvehetőek lesznek a Vizsgaközpont szervezésében vizsgázók számára, a vizsgahelyeken pedig jövő hét szerdától.
Természetesen pontosan fogunk tájékoztatni mindenkit itt, a honlapunkon a Levizsgáztam/Bizonyítványok átvétele menü alatt.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!
Azt szeretném tudni, hogy ha már sikeres lett a vizsgám, akkor mikor tudnék menni a bizonyítványért, illetve, honnan tudom, hogy megérkeztek e már a bizonyítványok?
előre is köszönöm

Kedves Lili!
De igen, figyelembe vesszük, akkor ha az összesített eredményed nem érné el a 60%-ot. Amennyiben komplex vizsgára jelentkeztél, és a teljes vizsgád nem lett sikeres, viszont vagy a szóbeli, vagy az írásbeli része eléri a 60%-ot, akkor a sikeres részről automatikusan megkapod a bizonyítványt.
Fordítva viszont nem feltétele a sikeres komplex vizsgának, hogy a magyar felosztás szerinti "szóbelibe" illetve az "írásbelibe" tartozó részek átlagai külön-külön is elérjék a 60%-ot. Ha tehát komplex vizsga esetén az teljes átlagod eléri a 60%-ot és egyik vizsgarészed se esik 40% alá, akkor a teljes vizsgád sikeresnek számít.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!
Azután szeretnék érdeklődni, hogy a komplex nyelvvizsgánál nem veszik figyelembe, hogy külön-külön sikerült-e a szóbeli és az írásbeli, csak a kettő összesített átlagát nézik?
Válaszukat előre is köszönöm!

Kedves Euroexam!
Ma kiderült, hogy sikerült a szóbelim :) Köszönöm a választ!

Kedves Napocska!
Általánosságban a szóbeli részben leginkább arra figyelnek a vizsgáztatók, hogy milyen a kommunikációd, vagyis: befejezed-e a gondolataidat, mondataidat, próbálsz-e pontosítani, ha szükséges ÉS figyelsz-e, reagálsz-e arra, amit a partnered mond.

Ha a partnered túl keveset beszél, újra és újra kérdezd meg a véleményét, próbáld meg kezdeményezni, indokolt esetben - ha például eltért(etek) a tárgytól - irányítani a beszélgetést.

Tehát a folyamatos érvelés helyett a párbeszéden és az arra való képességen van a hangsúly. Ha további kérdésed van a szóbelivel kapcsolatban, akkor kérjük, írd meg, hogy pontosan melyik szintre és feladatra gondolsz.
Üdv, Euroexam

Kedves Vizsgázók!
A 2011. március 5-i NÉMET Euro B2-es és Euro C1-es vizsgák eredményei megtekinthetők a Levizsgáztam fül alatt, a vizsgakódok segítségével.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!

Érdeklődnék, hogy a szóbelinél a vita részt hogyan értékelik, ha például én tudok érveket mondani a társam viszont nem tud reagálni rá nagyon,akkor az az én vizsgámat is "lehúzza" ??
Köszönöm előre is a választ!

Kedves kovcsaba!
A 20 munkanapos határidő a mérvadó. Amennyiben esetleg korábban megszületnek az eredmények, úgy azt azonnal közzétesszük itt a honlapon.
Üdv, Euroexam

Tisztelt Euroexam,

Elképzelhető-e,hogy pár munkanappal a határidő előtt kiderülnek már a vizsgaeredmények?
Régebben vizsgáztam már itt,de akkor még nem volt ilyen visszaszámolós rendszer.Válaszukat előre is köszönöm!

Kedves Émi,
éles vizsgafeladatok megoldásait nem szoktuk közzétenni. Az eredménnyel kapcsolatban tehát türelmedet kérjük az eredményhirdetésig.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!
Nyelvvizsgát követően a vizsga feladatsorát esetleg megoldásait hol lehet megtekinteni?Mert én sajnos nem találtam a honlapon ilyet.Szeretném kiszámítani,mire számíthatok az eredményt illetően.

Üdvözlettel,Émi

Kedves only one question!

A jelenleg érvényben lévő szabályok csak nyomtatott szótár használatát engedik meg.

Üdv: Euroexam

Üdv Euroexam! Csak azt szeretném megkérdezni, hogy a vizsgán használhatom-e a telefonomra telepített szótárat, ami lényegesen felgyorsítaná számomra a szótárazást, ha szükséges lenne?

Kedves soulchicken!
A képsorozat elmesélésénél fontos, hogy folyamatosan múlt időben beszélj és a megadott kezdőmondat is így vezeti be a történetet.
A Grammatik Lückentextjénél pedig az előre megadott 20 szóból kell kiválasztani a 10 helyes megoldást.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!

Érdeklődni szeretnék hogy a szóbeli vizsgán a képregény leírásánál számít-e, hogy milyen igeidőbe mondjuk? (Perfekt, Präteritum, Präsens?)

Illetve a Grammatik vizsgarész utolsó feladatánál meglesz adva több szó amik közül bekell valamelyiket helyettesíteni a szövegbe vagy teljesen magunktól kell kitalnálni őket?

Üdvözlettel,
soulchicken

Kedves Pupunja,
a diktálás pontozásáról korábban már esett szó a fórumon. Ide vonatkozó válaszunkat a "C1 nyelvvizsga" témacsoport #381-es bejegyzésénél találod.
Üdv, Euroexam

Kedves Euroexam!

Az lenne a kérdésem, hogy a nyelvvizsga hajrában volt diktálás, és azt hogy pontozzátok? ami zárójelben volt, az volt 1 pont? Tehát ha abban vétek egy betűt például akkor az már nem számít pontnak?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv Pupunja

Kedves Pupunja!

Rövid kérdésre rövid válasz: igen! A diktálás a Nyelvismeret és szókincs vizsgarész első feladata.

Kedves Euroexam!

Az lenne a kérdésem, hogy az egynyelvű vizsgán is van diktálás?

Üdv

Kedves Pupunja!

Szótárt a szóbelire készülés mellett a kétnyelvű vizsgán a mediation vizsgarész levélfordítás feladatában lehet még használni. Az írott szöveg létrehozásánál semmiképpen.

A letöltési problémádat továbbítottuk, kérlek, hogy ha továbbra is fennáll a probléma, jelezd nekünk emailben: info@euroexam.org. Azért a jobb klikk megoldást egy másik gépen vagy egérrel is kipróbálhatod, lehet, hogy sikerülni fog :).

Tisztelt Euroexam!

A kérdésem az lenne, hogy szótárt csak a szóbelinél való felkészülésnél lehet használni? Tehát levélírásnál nem?
A heti gyakorlófeladatoknál én sem tudtam letölteni egy audiofájlt sem.
Kérem változtassanak valamit. Én nem tudok jobb klikk-el letölteni.

Üdv

Kedves Orsolya!
Szúrópróbaszerűen ellenőriztünk néhány audiofájlt a letölthető vizsgatesztek között és mind működött (jobb klikk, mentés másként). Ezért kérjük, hogy pontosíts: melyik fájlt nem sikerül elmentened/meghallgatnod?
Üdv és előre is köszönjük: Euroexam

Kedves Euroexam!

A heti gyakorló feladatok és letölthető vizsgatesztek nagyon jó lehetőséget nyújtanak a felkészülés során, valóban remek, hogy az ember így megismerkedhet  a vizsga jellegével.

Mai próbálkozásomkor nem sikerült egyik audiófájlt sem letöltenenem az egyes vizsgarészekhez.

Kérem, hogy amennyiben lehetséges, orvosolják a problémát.

Segítségüket előre is köszönöm!

Üdvözlettel,

Orsolya

Kedves Euroexam!

A heti gyakorló feladatok és letölthető vizsgatesztek nagyon jó lehetőséget nyújtanak a felkészülés során, valóban remek, hogy az ember így megismerkedhet  a vizsga jellegével.

Mai próbálkozásomkor nem sikerült egyik audiófájlt sem letöltenenem az egyes vizsgarészekhez.

Kérem, hogy amennyiben lehetséges, orvosolják a problémát.

Segítségüket előre is köszönöm!

Üdvözlettel,

Orsolya