Mit jelent a nemzetközi bizonyítvány?

A tartalmakat aszerint kapod, hogy itt mit állítasz be

Szerezz olyan nyelvvizsgát, amit az országban, Európában – sőt, akár a tengeren túl – is ismernek és elfogadnak! Az Euroexam Magyarország vezető nemzetközi nyelvvizsgája.

Utazóládás vidám lány

A nyelvvizsgáknál központi kérdés, hogy hol fogadják el őket. Válassz olyan lehetőséget, amellyel kinyílik szinte az egész világ!

Az Euroexam International brit egyetemi akkreditációval is bír, azaz az Euroexam C1-es szintű angol bizonyítvánnyal tucatnyi brit egyetemre jelentkezhetsz, plusz akkor is előnyben leszel, ha munkát keresel a szigetországban. Az Euroexam International számos nemzetközi szervezetnek tagja (a partnerek között szerepel például az ICC, Eaquals, English UK, UCAS, sőt, a UK Naric (jelenlegi nevén: UK ENIC) és az ILTA is), így megbízhatsz presztízsében és tapasztalatában: a bizonyítványod valóban értékálló és piacképes lesz.

A vizsgák nemzetközi elfogadásával kapcsolatban érdemes elolvasni a Nyelvvizsga Akkreditációs Központ tájékoztatóját. A NYAK tájékoztatása jól fedi a tényleges helyzetet: egyetlen vizsgát sem fogadnak el az „egész világon". A magyar állami elismerésnek megfelelő formális, hivatalos nemzetközi elismerés általánosan nincs, ehelyett az országok többségében minden intézmény (egyetem, vállalat, stb.) maga dönt arról, hogy milyen nyelvismeretet és/vagy bizonyítványt követel meg.

Európában ma már nagyon fontos viszonyítási alap az, ha egy nyelvvizsga szintje (és ennek megfelelően a bizonyítvány is) megfelel a „Közös Európai Referenciakeret" (KER, vagy az angol rövidítés szerint CEFR). Az egységesen megállapított szintek rendszerét éppen azért hozta létre az Európa Tanács, hogy a sokféle nyelvvizsga összevethető legyen. Ugyanezekre a szintekre hivatkozhatsz, ha „Europass" formátumban készíted el önéletrajzodat. Természetesen az Euroexam nyelvvizsgák szintjeit (és a bizonyítványon található értékelést) is ennek az európai keretrendszernek megfelelően rögzítettük illetve adjuk meg. A nemzetközi egyetemi nyelvi követelményekről részletesen az Euroexam International brit központjának angol nyelvű honlapján olvashatsz további részleteket az oklevelet elfogadó egyetemek listáját pedig ITT találod.

Akkreditációtól függetlenül is többféle nyelvvizsgatípusból választhatsz. Dönts aszerint, hogy milyen irányban tervezed a jövődet. Ha hazai egyetemeket vagy főiskolákat fogsz megcélozni, szerezz általános angol vagy német bizonyítványt a felvételi pluszpontokért. Ki akarsz tűnni a tömegből egy szaknyelvi papírral? Neked találták ki az EuroPro nyelvvizsgát! Igazán magasra teszed a lécet, és külföldi egyetemi oklevelet szeretnél? Akkor olyan tudásra és papírra lesz szükséged, amellyel angol nyelvű képzéseken is helytállsz – javasoljuk az Euroexam Academic-et!

nemzetközi logók

MyEuroexam

Diákoknak

Levizsgáztál, és tudni szeretnéd az eredményedet? Vagy megnéznéd, mikor és hol veheted át a bizonyítványodat? Lépj be a MyEuroexam fiókodba!

Tanároknak

Kérj felkészítő workshopot diákjaidnak, less el pár tanítási tippet! Érd el az összes felkészítőanyagot a MyEuroexam tanári fiókodban!