Otthoni online nyelvvizsga

A tartalmakat aszerint kapod, hogy itt mit állítasz be

Magyarország legnépszerűbb nemzetközi nyelvvizsgája nemcsak külföldön, itthon is elérhető számítógépes változatban. Valódi, élő kommunikáció, 100%-ban a hétköznapi nyelvtudást mérő feladatok nyelvtanozás és monoton tesztek helyett.

Ha még csak érdeklődsz az online vizsgával kapcsolatban, akkor részletes információkért kattints ide:


Ha már jelentkeztél az online vizsgára, akkor az alábbi teendőid vannak:

1. Foglalj időpontot a vizsgaszobád kötelező átvételére!

Az otthoni online vizsgák előírásai szerint kialakított vizsgaszobádat egy kötelező, online foglalkozáson kell bemutatnod.

  • Számos, előre meghirdetett időpont közül választhatsz de legkésőbb a vizsgád előtti 3. napon be kell azt mutatnod munkatársunknak.
  • Az egyes időpontok férőhelyei korlátozottak, azért érdemes mielőbb lefoglalnod a számodra megfelelőt. (Egy személy, csak egy időpontot foglalhat)
  • A VIZSGASZOBA ÁTVÉTELE rövid online foglalkozás, ahol szükség esetén segítünk tökéletesen beállítani az oldalmonitorozásra beállított mobiltelefonodat (vagy egyéb másodlagos eszközöd) és felkészíteni a vizsgaszobádat úgy, hogy a vizsga előtt ezzel már ne legyen gondod.
  • A rövid foglalkozáson felteheted a vizsgával kapcsolatos kérdéseidet is.

Fontos, hogy a vizsgán csak úgy vehetsz részt, ha vizsgaszobád ellenőrzése és jóváhagyása időben megtörtént!

Akkreditált online otthoni számítógépes nyelvvizsga

2. Rendezd be a saját vizsgatermedet!

Mivel a vizsga egésze alatt egy kamerával ellátott, fekvő helyzetben lévő mobiltelefonnal kell majd folyamatosan képet adnod oldalsó szögből magadról, amin te, az asztalod teljes egészében és a képernyő is látható, így ellenőrizd időben, hogy ennek megfelelően helyezted-e el a telefonodat. Ezen az oldalon lépésről lépésre segítünk, hogy gondoskodhass a szabályoknak megfelelő vizsgakörülményekről.

Javasoljuk, hogy szintén időben töltsd le a mobilodra a Zoom applikációt és próbáld is ki, mert már az azonosítás során szükséged lesz rá.

vizsgaszoba berendezese

3. Telepítsd a vizsgaszoftvert és töltsd fel a vizsgához szükséges adataidat!

Az tutorial videók megnyitásához kattints a képre!

Töltsd le és telepítsd
a vizsgaszoftvert!

Töltsd fel az adataidat!​​​​​​

Nézd meg a vizsgafeladatok megoldásának lépéseit és kövesd a vizsga előtti teendőket!

Amennyiben a videós segítség mellett még egyszer ellenőriznéd az ott elhangzott teendőidet vagy esetleg nem a videós segítséget szeretnéd igénybe venni, úgy töltsd le az alábbi pdf-eket:

  1. A vizsgaszoftver telepítése és a vizsga előtti adatfeltöltés ITT.
  2. A vizsgaszoftver működése, a vizsgafeladatok megoldásának lépései ITT.
  3. Vizsga előtti teendők, technikai feltételek és az online vizsga szabályai ITT.

Az írásbeli és szóbeli vizsgákat szombati napokon tartjuk.
- Írásbeli vizsgád előtt 40 perccel kell bejelentkezned a már megfelelően beállított másodlagos eszközzel (telefon, laptop). A vizsgaszoftverbe is lépj be.
- Ha csak szóbeli vizsgára jelentkeztél a Hallott szöveg értés vizsgarész (Listening, Hörverstehen) kezdése előtt 20 perccel jelentkezz be.

A bejelentkezéshez szükséges zoom linket a vizsga előtti este megtalálod az online fiókodban.
- A Beszédkészség vizsgarész személyre szóló időpontját és a hozzá tartozó zoomlinket szintén az online fiókodban találod meg.

A feladattípusok és a vizsga hossza is mindenben pontosan megegyezik a már ismerős Euroexam nyelvvizsgákéval. Ha ismerkedtél már a vizsgával, akkor semmilyen meglepetés sem fog érni.

  • A vizsgarészeken belül a feladatok között itt is szabadon mozoghatsz, visszatérhetsz a fogósabb kérdésekhez később is.
  • Arra is van lehetőséged, hogy ellenőrizd egy szó jelentését, mert a számítógépes vizsgán is ugyanúgy használhatod a nyomtatott szótáradat!
  • Az Euroexam vizsgákon megszokott életszerű kommunikációs helyzetekkel találkozol a számítógépes változatban is.
  • A szóbelin online jelentkezik be a vizsgáztató és vizsgázó társad, mindketten élőben, természetes módon beszélgettek a vizsgáztatóval, akárcsak a hagyományos vizsgán. Ezúttal persze otthonról.
  • Ugyanúgy jegyzetet készíthetsz magadnak az online vizsga közben, akárcsak a hagyományos vizsgán.

"Nemrég vizsgázott a fiam online. Szeretnék köszönetet mondani a rendkívül korrekt ügyintézésért, támogatásért az egész folyamat során, és a magáért a vizsga lebonyolításáért! A vizsgán arra voltak kíváncsiak amit tudott, nem stresszelték, mindenre volt idő, nem volt irreális elvárás." Verba Andrea

  • Nem gond, ha javítanád, amit leírtál, hisz itt nincs áthúzkodás, nincs összefirkált papír. Így te magad és az értékelő tanár is könnyedén átlátja a válaszaidat.
  • A rendszer mindent folyamatosan, automatikusan ment, így ha valahová csak egyetlen szót írtál le, az nem fog eltűnni.
  • Nem kell stresszelned, hogy minden kérdésre válaszoltál-e, mert a képernyőn látható folyamatjelzőn jól áttekinthetően követheted a válaszaidat.
  • A levélírásnál és a választható íráskészség feladatnál különösen nagy segítséget jelent számodra, hogy nem kell figyelned kézírásod olvashatóságára. A gép gyöngybetűkkel ír és annyit javíthatsz, amennyit csak akarsz.
  • Az időmérő óra jelzi, hogy pontosan mennyi időd van hátra, és figyelmeztet néhány perccel a vizsga vége előtt.

  • A vizsgához szükséged lesz egy laptopra vagy asztali gépre. (1280x800 WXGA felbontású, lehetőleg 14" vagy 15” átmérőjű képernyő, ha nagyobb még jobb) A szoftver a Windows 7.0 vagy újabb verzióján és macOS operációs rendszeren is működik.
  • Megbízható internetelérésre, lehet kábeles vagy wifi is.
  • Webkamerára (legalább 640x480 px (0,3 mpx) felbontású) és mikrofonra. Ezek lehetnek a laptopba beépített, vagy kívülről csatlakoztatott eszközök is. A külső webkamera gyakran már tartalmazza a mikrofont is. Ezek használatát be kell állítanod a gépen jó előre.
  • Kamerás mobiltelefonra, és valamilyen mobiltelefon-tartó állványra (ez lehet házilag készített is), hogy utóbbit majd a megfelelő szögben rögzíteni tudd. Mobiltelefon helyett laptopot is be tudsz állítani másodlagos eszközként.
  • A laptopot és mobiltelefont mindenképp csatlakoztasd töltőre a vizsga alatt, ehhez szükséged lehet hosszabbítókra is.
  • Plusz természetesen egy csendes helyiségre, ahova a vizsga ideje alatt senki nem lép be (véletlenül se), te viszont kényelmesen elférsz, a monitorozásra szolgáló mobiltelefont (ő lesz a virtuális teremfelügyelőd) pedig el tudod helyezni oldalt, vállmagasságban úgy, hogy te és asztalod is jól látható legyen a kameráján keresztül.

Fontos, hogy mindezeknek kipróbálva, készen kell állnia legkevesebb 5 nappal a vizsga előtt, de legjobb ha már jelentkezéskor gondoskodsz az eszközökről, ki is próbálod őket.

Óvintézkedések sora garantálja, hogy az otthoni vizsgák éppoly biztonságosak és ellenőrzöttek legyenek, mint a központokban letett “élő vizsgák”. Bár elsőre furcsa lehet, hogy tesztírás közben kamera figyel, lényegben minden úgy zajlik, mint a tantermi vizsgákon, és pont olyan biztonságos, mint a hagyományos vizsga.

  • A vizsga előtt minden jelentkező biometrikus azonosításon vesz részt. Azaz egy arcfelismerő program szkenneli az arcképedet, sőt mintázatot vesz a billentyűzet- és egérhasználatodról. A vizsga során a szoftverek random időközönként ellenőrzik, hogy valóban te ülsz-e a számítógép előtt.
  • A személyazonosságodat igazoló okmányokat egy megadott felületre kell feltöltened. Az igazolványod arcképét és a biometrikus azonosításhoz webkamerával készített fotód azonosságát szoftver ellenőrzi a vizsga előtt, majd a vizsga folyamán összeveti a random időközönként a webkamerán keresztül készült felvétellel. A webkamerád felvételét rögzíti és tárolja a rendszer, így ez szükség esetén visszanézhető.
  • A számítógéped (amelyen vizsgázol) operációs rendszerét egy speciális alkalmazás "burokba zárja", ezzel blokkolja minden más program használatát, így azt is, hogy külső személy távolról irányítsa a számítógépedet, így “átvegye” a vizsgát. A szoftver a Windows 7.0 vagy újabb verzióján és macOS operációs rendszeren is működik.
  • Az élő vizsgához hasonlóan, “virtuális teremfelügyelő” is vigyáz a biztonságra. Egy tőled oldalt, távolabb elhelyezett, kamerával ellátott mobiltelefon és egy applikáció segítségével kell folyamatosan képet adnod a vizsga alatt. Ezen a közvetlen környezeted, az asztalod és a képernyőd is látható. Az így készült felvételeket tároljuk és utólagos vizsgálatnak is alávetjük.

"Az Euroexam online vizsgáztatási rendszerének erőssége a kétkamerás felügyelet - amelyből az oldalkamerás valós időben történik -, valamint a vizsgázói kliensoldalon alkalmazott Safe Exam Browser, amelyek által teljes mértékben minimalizálható az esetleges vizsgacsalások lehetősége. További kiemelkedő pozitív elemek a beépített mesterséges intelligencia alapú személyazonosság-ellenőrző algoritmusok, valamint a teljesen valós idejű vizsgafolyamat-monitoring, amely az egyes vizsgázók esetén még az internet-kapcsolatban beálló esetleges zavarokat is nyomon tudja követni." /Nyelvvizsgát Akkreditáló Testület/

Ne feledd, a legfontosabb, hogy az Euroexam online vizsgáján pontosan ugyan azt kell nyújtanod, mint a hagyományos vizsgán. Így a felkészülés is hasonló, mindazt, ami korábban rendelkezésedre állt, továbbbra is használhatod.

MyEuroexam

Diákoknak

A vizsgáddal kapcsolatos összes ügyet egyszerűen intézheted a MyEuroexam fiókodban.

Tanároknak

A tanártámogatási programokra jelentkezés egyszerűen, online történik a MyEuroexam fiókban!